Aktualności

Spotkanie Wielkanocne Podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach

Data publikacji 27.03.2024

W dniu 27 marca 2024 roku w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie odbyło się uroczyste spotkanie wielkanocne Podopiecznych Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach z województwa małopolskiego. Bliskich funkcjonariuszy poległych na służbie zaprosił insp. Piotra Morajko Komendant Wojewódzki Policji w Krakowie.

W spotkaniu z Podopiecznymi uczestniczył Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie insp. Rafał Leśniak, Naczelnik Wydziału Prezydialnego KWP w Krakowie mł. insp. Katarzyna Padło oraz Pełnomocnik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie ds. współpracy z Fundacją nadkom. Franciszek Mariusz Gawlik.

Spotkanie, które było okazją do złożenia sobie życzeń świątecznych i wręczeniem drobnych upominków, przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Podopieczni zostali zapewnieni, że policjanci nigdy nie zapomną o swoich kolegach, a ich rodziny mogą zawsze liczyć na pomoc i wsparcie. Małopolscy policjanci również dają temu wyraz, wspierając Fundację przez przekazywanie „symbolicznej złotówki” ze swojego uposażenia. W ten sposób swoje wsparcie przekazuje już blisko 4 tysiące funkcjonariuszy i pracowników Policji z garnizonu małopolskiego.

Fundacja Pomocy Wdowom i Sierotom po poległych Policjantach powołana została przez Komendanta Głównego Policji w 1997 roku. Jej celem jest pomoc wdowom i dzieciom osieroconym przez policjantów, którzy zginęli w czasie pełnienia służby. Pozostawieni członkowie rodzin potrzebują wsparcia zarówno materialnego, jak i psychologicznego. W skali kraju jest to około 240  takich rodzin.

 

Powrót na górę strony