Aktualności

Podsumowanie świątecznych wyjazdów i powrotów na małopolskich drogach „Wielkanoc 2024”

Przez cały okres Świąt Wielkanocnych nad bezpieczeństwem na drogach czuwali małopolscy policjanci, których głównym zadaniem była pomoc kierującym w spokojnym dotarciu do celu podróży.

Wstępny bilans tegorocznych wyjazdów świątecznych pokazuje, że w okresie od 29 marca do 1 kwietnia 2024 roku doszło do 22 wypadków drogowych, w których zginęły 2 osoby, a 20 zostało rannych.

Do pierwszego poważnego w skutkach wypadku doszło w Wielki Piątek, w miejscowości Czorsztyn – powiat nowotarski. Jak wstępnie ustalono, 70-letni kierujący rowerem nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze, a następnie wjechał do przydrożnego rowu. Na skutek odniesionych obrażeń ciała mężczyzna zmarł w szpitalu.

Drugi wypadek śmiertelny miał miejsce w Wielką Sobotę w miejscowości Tuchów w powiecie tarnowskim. Jak wynika ze wstępnych, ustaleń 51-letni kierujący pojazdem marki Iveco, wykonując manewr skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu motocyklem, który poniósł śmierć na miejscu.

W czasie prowadzonych działań policjanci wyeliminowali z ruchu 54 nietrzeźwych kierujących, u których badanie trzeźwości wykazało powyżej pół promila alkoholu w organizmie.   

Podczas ubiegłorocznych świąt Wielkanocnych, w okresie od 7 do 10 kwietnia 2023 roku odnotowano 18 wypadków drogowych, w których 3 osoby poniosły śmierć, a 19 zostało rannych. Ponadto ujawniono 84 nietrzeźwych kierujących.

 

Powrót na górę strony