Aktualności

Areszt dla 19-latka za posiadanie narkotyków

W czwartek (28.03. br.) w ręce olkuskich policjantów zajmujących się zwalczaniem przestępczości narkotykowej wpadł 19-letni mieszkaniec powiatu olkuskiego, który posiadał mefedron i marihuanę. Podejrzany usłyszał zarzut w tej sprawie, za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Wobec mężczyzny sąd zastosował tymczasowy areszt.

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej z olkuskiej komendy ustalili, że na terenie powiatu olkuskiego, na jednej z prywatnych posesji 19-latek może posiadać środki zabronione prawem. 28 marca br. kryminalni dokonali przeszukania w typowanym przez nich miejscu. W pomieszczeniach funkcjonariusze znaleźli worki foliowe z zielonym suszem roślinnym oraz białą substancją.  Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym wykazało, że zabezpieczone substancje to marihuana oraz mefedron, których posiadanie jest zabronione prawem. Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli również pieniądze należące do 19-latka.
Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do olkuskiej komendy. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego, 28 marca br. śledczy przedstawili mężczyźnie zarzut z ustawy o Przeciwdziałaniu narkomanii z art. 62 ust. 2 tj. posiadania znacznej ilości  substancji psychotropowych i środków odurzających. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności. Decyzją sądu podejrzany najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

 

Powrót na górę strony