Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy śmiertelnego wypadku w powiecie wadowickim

Sąd Rejonowy w Wadowicach zdecydował o tymczasowym aresztowaniu 33-letniego kierowcy, który w czwartek (04.04.br.) potrącił starszą kobietę na przejściu dla pieszych. W wyniku odniesionych obrażeń 73-latka zmarła.

Do wypadku doszło 4 kwietnia br. na ul. Ks. Leszka Solakiewicza w Zagórniku. Jak wynika ze wstępnych ustaleń, kierujący pojazdem marki Renault, na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił przechodzącą kobietę. Niestety w wyniku odniesionych obrażeń 73-letnia mieszkanka gminy Andrychów zmarła. Kierujący był trzeźwy, jednak wstępne badanie wykazało w organizmie mężczyzny obecność środków odurzających. Została mu pobrana krew do badań. Ponadto mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzut spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności od 6 miesięcy do 8 lat. 
W piątek (5 kwietnia br.), Sąd Rejonowy w Wadowicach wobec kierującego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. 

Powrót na górę strony