Aktualności

Spotkania z uczniami jednej z krakowskich szkól podstawowych w ramach akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”

Data publikacji 09.04.2024

Zadaniem policyjnej akcji pod nazwą „Jednośladem bezpiecznie do celu”, jest zwrócenie uwagi na bezpieczeństwo użytkowników pojazdów jednośladowych. W ramach tych działań policjanci spotykają się z uczniami, aby porozmawiać o zasadach, jakie obowiązują uczniów poruszających się między innymi rowerem lub hulajnogą.

8 kwietnia br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili zajęcia w ramach działań „Jednośladem bezpiecznie do celu” dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 109 przy ulicy Mackiewicza.
Funkcjonariusze podczas prelekcji, przybliżali szkolnym słuchaczom zasady poruszania się po drogach, a także omówili przepisy obowiązujące użytkowników jednośladów. Poinformowali również o możliwości zdobycia karty rowerowej, dzięki której można samodzielnie poruszać się rowerem po drodze publicznej, a która uprawnia również osoby poniżej 18-tego roku życia do poruszania się hulajnogą elektryczną.
Funkcjonariusze omówili, jak wygląda obowiązkowe wyposażenie jednośladu oraz apelowali o zakładanie kasku na głowę podczas jazdy. Policjanci podkreślali, jak ważną rolę pełnią elementy odblaskowe, dzięki którym zarówno rowerzyści, jak i piesi są bardziej widoczni dla kierowców samochodów.
Do omówienia tematyki wykorzystano pomoce dydaktyczne, które w łatwy sposób umożliwiły zrozumienie zagadnienia i przyswojenie wiedzy.

 

  • policjant trzymając w ręku tarczę do zatrzymywania pojazdów, odpowiada na pytanie dzieci
  • policjantka pokazuje uczniom siedzącym w ławkach tablicę ze znakami drogowymi
  • policjantka za pomocą tablicy dydaktycznej wyjaśnia uczniom sytację dorgową
Powrót na górę strony