Aktualności

Po kilku tygodniach znów rozdzwoniły się telefony. Seniorzy nie dajcie się oszukać!

Po intensywnych atakach oszustów w regionie tarnowskim, nastąpiła chwila przerwy. Pojawiają się jednak sygnały o tym, że w dalszym ciągu dzwonią telefony stacjonarne tyle, że odbierający połączenia są sprytniejsi i nie dają się oszukać.

Po bardzo intensywnych atakach na mieszkańców Tarnowa i okolic nastąpiła chwila przerwy. Umilkły telefony stacjonarne, a oszuści jakby na chwilę wstrzymali się z telefonami po doniesieniach medialnych o zatrzymaniu kilku grup „pracujących” przy wykorzystaniu metody na legendę. Nie mniej jednak należy zachować czujność, ponieważ ostatniej doby wpłynęły do tarnowskich policjantów informacje o kilku próbach oszustwa. Tym razem seniorzy kończyli rozmowę odkładając słuchawkę telefonu.
Trochę inaczej było jednak w mieszkaniu 81-letniej mieszkanki Tarnowa, która otworzyła drzwi dwóm nieznanym kobietom. Te pod pozorem pozostawienia paczki dla sąsiadki, której akuratnie nie ma w domu, weszły do mieszkania kobiety. Jedna zagadywała seniorkę w kuchni, natomiast druga splądrowała mieszkanie. W przedstawionej legendzie opowiadały, że przyjechały na chwilę z Węgier i chcą pozostawić przesyłkę, a nie bardzo mają czas czekać na sąsiadkę. Po ich wyjściu z mieszkania kobieta zorientowała się, że zniknęły z domu oszczędności pozostawione na „czarną godzinę” w wysokości 30 tysięcy złotych.
Przestępstwo to zostało przyjęte przez policjantów z Komisariatu Policji Tarnów-Centrum, którzy będą prowadzić to postępowanie w kierunku kradzieży, nie mniej jednak apelujemy o zachowanie ostrożności.

 

Powrót na górę strony