Aktualności

Eliminacje 45 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

Data publikacji 19.04.2024

16 i 17 kwietnia br. Odbyły się eliminacje miejskie do 45 Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W eliminacjach uczestniczyli uczniowie krakowskich szkół podstawowych. Część teoretyczna Turnieju odbyła się w Sali Konferencyjnej Hotelu SWING. Następnego dnia zawodnicy zmagali się z rowerowym torem przeszkód w Miasteczku Ruchu Drogowego przy Parku Wodnym w Krakowie.

Podczas uroczystego rozpoczęcia Turnieju w Sali Konferencyjnej Hotelu SWING przy ulicy Dobrego Pasterza, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Krakowie nadkom. Łukasz Stankiewicz podziękował nauczycielom oraz partnerom, którzy swoim działaniem przyczyniają się do popularyzowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym. A także pogratulował uczniom, wybranym do reprezentowania szkół w odbywających się od lat turniejach.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Wydział Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie, a jego celem jest podnoszenie kultury społeczeństwa i działanie na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej.

W ramach przeprowadzanych eliminacji do Turnieju BRD sprawdzana była wiedza teoretyczna z zakresu przepisów ruchu drogowego. Zawodnicy w części praktycznej czujnym okiem policjantów i funkcjonariuszy Straży Miejskiej zmagali się z jazdą na rowerze w trudnych warunkach i po torze sprawnościowym. Praktyczne zasady ruchu drogowego sprawdzano na specjalnie przygotowanym Miasteczku Ruchu Rowerowego przy Parku Wodnym w Krakowie. Tor wyposażony był w znaki pionowe i poziome oraz sygnalizację świetlną. Ważnym elementem Turnieju było również wykonanie zadania z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Policjanci Ogniwa Profilaktyki z WRD KMP w Krakowie wyłonią zwycięzców ze szkół podstawowych, którzy będą reprezentować miasto Kraków na etapie wojewódzkim.

  • powitanie uczestników turnieju przez organizatorów i osoby wspierające przedsięwzięcie
  • uczniowie podczas teoretycznego etapu turnieju
  • uczeń przejeżdżający przez przeszkodę na rowerze
  • uczeń zmagający się z torem przeszkód
  • wspólne zdjęcie policjantów, funkcjonariuszy straży miejskiej i uczestników turnieju
Powrót na górę strony