Aktualności

Chrzanowscy profilaktycy promowali zawód policjanta wśród uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol” w Trzebini podczas obchodów Dnia Kadeta

Data publikacji 19.04.2024

17 kwietnia br. na terenie Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol” podczas uroczystości Dnia Kadeta policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie promowali swój zawód. To już siódmy rok, gdzie na zaproszenie Dyrekcji L.O w Trzebini funkcjonariusze Policji spotykają się z młodzieżą i opowiadają im niebieskiej formacji. Mundurowi również w tym roku zachęcali do wstąpienia w szeregi Policji, przedstawiali wymogi formalne oraz szczegółowo wyjaśniali procedurę kwalifikacyjną, która składa się z kilku etapów, w tym badań psychologicznych, testu wiedzy, testu sprawności fizycznej i szczegółowych badań lekarskich.

Policjanci Zespołu ds. Nieletnich i Patologii opowiadali również o tym, jak na co dzień wygląda ich służba i z jakich wydziałów się składa.  Podkreślali również, że zadaniem Policji jest dbanie o bezpieczeństwo w naszym kraju, że noszenie munduru zobowiązuje, ale też dostarcza mnóstwo satysfakcji z niesienia pomocy innym.
Dzień Kadeta uatrakcyjnił pokaz sprzętu i uzbrojenia służb mundurowych: Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie,  112. Batalionu Lekkiej Piechoty WOT z Oświęcimia, Wojskowego Centrum Rekrutacji w Oświęcimiu, Zakładu Karnego z Trzebini, Służby Medycznej Malta oraz Stowarzyszenia IPA Region Chrzanów.
Serdecznie dziękujemy Dyrekcji Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionu „Parasol” za zaproszenie.

 

  • pokaz musztry zademonstrowany przez uczniów L.O w Trzebini na boisku szkolnym
  • pokaz obezwładniania na boisku szkolnym zaprezentowanyprzez uczniów L.O w trzebini
  • pokaz tresury psa służbowego na boisku szkolnym
  • stoisko profilaktyczne wystawione przez Komednę Powiatową Policji w Chrzanowie
  • ulotki i informatory dotyczace rekrutacji do Policji wystawione na stolisku profilaktycznym
  • umundurowany funkcjonariusz Policji rozmawia z uczniami Liceum Mundurowego w Trzebini.
Powrót na górę strony