Aktualności

Spotkanie ze studentami

Data publikacji 22.04.2024

O bezpieczeństwie na drodze oraz promocji służby w Policji ze studentami AWF w Krakowie rozmawiali policjanci z wydziału ruchu drogowego oraz doboru i szkolenia KWP w Krakowie

22 kwietnia br., w auli wykładowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie, wypełnionej studentami, odbyło się spotkanie policjantów wydziału ruchu drogowego oraz doboru KWP w Krakowie. Specjalny pokaz przygotowali policjanci ze specjalistycznego pododdziału kontrterrorystycznego Policji.

Prelekcję dotyczącą bezpieczeństwa na drogach wygłosiła nadkom. Joanna Biel – Radwańska. Swoje wystąpienie rozpoczęła projekcją krótkiego filmu „Czy Ty chcesz być następny?”, gdzie młody 25-letni mężczyzna opowiada o swojej tragedii na drodze. Przez brawurowe zachowanie, jadąc na motocyklu w wypadku drogowym stracił nogę. Jego życie wygląda teraz zupełnie inaczej. Materiał ten wzbudził u studentów zadumę i zastanowienie „czy oby jestem rozważnym kierowcom”? 

Następnie policjantka przeszła do omawiania zasad ruchu drogowego. Dużą uwagę poświęciła nowo wprowadzonym przepisom, a także kwestii podwyższonych grzywien za naruszenia prawa drogowego oraz przyznawanych punktów karnych. Jednakże podkreśliła, iż nie kary powinny martwić poszczególnych uczestników ruchu drogowego lekceważących przepisy, ale głównie utrata zdrowia lub życia. Ku przestrodze, przedstawiła główne przyczyny wypadków na drogach oraz zagrożenia, na jakie narażony jest uczestnik ruchu drogowego. W czasie prelekcji policjantka zwróciła uwagę na bezpieczeństwo pieszych, którzy jako niechronieni uczestnicy ruchu drogowego są najbardziej narażeni na niebezpieczeństwo.

Na koniec spotkania nadkom. Biel – Radwańska  udzielała odpowiedzi na liczne pytania zadawane przez młodzież, poszerzając ich wiedzę w zakresie interesujących ich zagadnień związanych z ruchem drogowym.

Kolejnymi prelegentami byli policjanci z wydziału doboru i szkolenia, którzy zachęcali młodych ludzi do wstąpienia do służby w Policji. Omówili zasady rekrutacji i poszczególne etapy przyjęcia do tej prestiżowej formacji. Zaprezentowali zawód policjanta i zadania, jakie na nim spoczywają.

 

  • Dwie policjantki i policjant stoją na scenie. Mężczyzna z mikrofonem przemawia
  • Policjant prowadzi wykład dla studentów
  • Policjantka prowadzi wykład. Na scenie przy ekranie stoi policjantka i policjant specjalnego pododdziału kontterrorystycznego Policji
  • Policjantka ruchu drogowego prowadzi wykład o bezpieczeństwie
  • Policjantki wraz ze studentami stoją przy scenie
Powrót na górę strony