Aktualności

Cykl spotkań z seniorami w gminie Dobczyce

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przeprowadzili cykl spotkań z seniorami z gminy Dobczyce. Spotkania, których celem było uświadomienie osobom starszym jak ustrzec się przed oszustwami i kradzieżami odbyły się w Dobczycach, Sierakowie i Rudniku.

Poczucie bezpieczeństwa to jeden z głównych czynników wpływających na jakość życia mieszkańców. Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest z pewnością bardzo ważne. Dlatego policjanci z myślenickiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o zwykłych środkach bezpieczeństwa. Tym razem funkcjonariusze mieli okazję spotkać się z osobami starszymi w gminie Dobczyce.

Spotkania, które odbywały się w drugiej połowie kwietnia przeprowadzali podkomisarz Dawid Wietrzyk oraz  młodszy aspirant Sebastian Kruk. Każde ze spotkań było również okazją do spotkania swojego dzielnicowego. Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa osób starszych oraz uświadomienie, jak nie stać się ofiarą przestępstw metodą „na wnuczka, policjanta CBŚ” czy „na wypadek”. Zwrócili uwagę na to, że podawanie się za krewnych, funkcjonariuszy Policji czy pracowników różnych instytucji oraz firm usługowych to najczęściej stosowana metoda przez oszustów, których ofiarami padają z reguły osoby starsze lub samotnie mieszkające. Dodatkowo funkcjonariusze odpowiadali na pytania gospodarzy związane z tematyką spotkania, jak również innymi problemami, jakie nurtują ludzi starszych, a mają bezpośredni wpływ na ich bezpieczeństwo. Ponadto uczestnicy spotkania chętnie dzielili się doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość.

Powrót na górę strony