Aktualności

Policjanci wadowickiej drogówki prowadzili działania pn. „Bezpieczny motocyklista”

Policjanci ruchu drogowego z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach, przeprowadzili akcję pn. „Bezpieczny motocyklista”, która miała na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach. 

Wypadki drogowe, w których uczestniczą motocykliści, często pociągają za sobą poważne skutki. Stąd od wielu lat podejmowane są różne działania, w tym kontrolno-edukacyjne, których celem jest zmniejszenie tego zjawiska.

W sobotę (27 kwietnia br.), policjanci z wadowickiej drogówki, podczas wojewódzkich działań pn. „Bezpieczny motocyklista” prowadzonych na terenie powiatu, skontrolowali 29 kierujących jednośladem. Z czego 2 kierujących popełniło wykroczenia w ruchu drogowym, a 2 mundurowi zatrzymali dowody rejestracyjne. Jeden z kierujących okazał się być nietrzeźwy. Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli drogowej w Mucharzu kilka minut po godz. 8.00. Przeprowadzone badanie wykazało w organizmie mężczyzny ponad 1,3 promila alkoholu. Policjanci zatrzymali kierowcy prawo jazdy. 42-letni mieszkanie powiatu wadowickiego, za swoje nieodpowiedzialne zachowanie musi liczyć się z konsekwencjami. Za prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do 3 lat. 

Użytkownicy jednośladów, w tym motocykliści są w grupie niechronionych uczestników ruchu drogowego i w wypadkach drogowych odnoszą ciężkie obrażenia. 
 

Powrót na górę strony