Aktualności

Policjanci zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków i zatrzymali 38-latka

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie zarekwirowali 136 gramów metamfetaminy i ponad 8 gramów marihuany, a za ich posiadanie zatrzymali 38-latka z powiatu krakowskiego. Podejrzany usłyszał zarzut i został objęty policyjnym dozorem.

25 kwietnia br. kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, prowadząc działania, mające na celu zwalczanie przestępczości narkotykowej ustalili, że 38-latek z powiatu krakowskiego posiada w miejscu zamieszkania znaczne ilości środków odurzających i niezwłocznie się tam udali.  
Na miejscu zastali 38-latka, który zaprzeczył, aby posiadał w domu jakiekolwiek narkotyki. Policjanci jednak przeszukali wszystkie pomieszczenia mieszkalne i gospodarcze znajdujące się na terenie jego posesji, znajdując znaczne ilości środków odurzających. Łącznie kryminalni zabezpieczyli 136 gramów metamfetaminy i ponad 8 gramów marihuany. 38-latek został zatrzymany i trafił do policyjnej celi.
Kolejnego dnia w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Krowodrza podejrzany usłyszał zarzut posiadania znacznych ilości narkotyków. Prokurator, na wniosek Policji, zastosował wobec 38-latka środki zapobiegawcze w postaci policyjnego dozoru, poręczenia majątkowego i zakazu opuszczania kraju. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 

Powrót na górę strony