Aktualności

Bezpieczeństwo seniorów tematem spotkania z policjantką

Policjantka z Wadowic uczestniczyła w spotkaniu z seniorami, które zostało zorganizowane na terenie Spytkowic. Tematem prelekcji było szeroko rozumiane bezpieczeństwo.

W czwartek (25 kwietnia br.), asp. sztab. Małgorzata Hombesch z Zespołu ds. Nieletnich i Patologii wadowickiej komendy, uczestniczyła w spotkaniu z osobami starszymi uczęszczającymi na zajęcia w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Spytkowicach, gdzie uświadamiała osoby starsze, jakimi metodami posługują się przestępy i jak ustrzec się przed oszustwem i kradzieżą. Policjantka przedstawiła zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa seniorów w formie prezentacji multimedialnej. Podczas wykładu przestrzegała przed zbytnią ufnością wobec obcych, szczegółowo omówiła metody działania sprawców przestępstw dokonywanych na osobach starszych i samotnie mieszkających, a także radziła co zrobić, by nie dać się okraść uczestnicząc w różnego rodzaju prezentacjach przygotowanych przez nieuczciwych sprzedawców.
W ramach kampanii „Znam te Numery”, której celem jest wypracowanie zasad bezpieczeństwa dla seniorów, łatwego i zrozumiałego algorytmu zachowań w sytuacji potencjalnego zagrożenia oszustwem, policjantka przypomniała uczestnikom spotkania gdzie zgłaszać niepokojące ich zdarzenia, a także omówiła metody manipulacji, jakimi posługują się oszuści. Nie obyło się również bez przypomnienia najważniejszych przepisów ruchu drogowego.
W spotkaniu uczestniczyło 40 osób. Przebiegło ono w miłej atmosferze i pozostawiło w świadomości seniorów wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa.      

 

Powrót na górę strony