Aktualności

Nietrzeźwi na drogach powiatu chrzanowskiego

Policjanci z powiatu chrzanowskiego w ciągu trzech dni zatrzymali 5 nietrzeźwych kierowców. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

W ciągu ostatnich trzech dni tj. 11,12,13 maja br. policjanci z powiatu  chrzanowskiego wyeliminowali z ruchu pięciu nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wyjechali na drogę na podwójnym gazie.   
11 maja około godz. 7:40 w miejscowości Myślachowice gm. Trzebinia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie zatrzymali do kontroli drogowej 49-letniego kierowcę hyundaia. Badanie na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu wykazało 0,84 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Ponadto okazało się, że 49-latek kieruje samochodem pomimo cofniętych uprawnień.
  
Tego samego dnia, w godzinach południowych grupa „Speed” w Alwerni na ul. Mickiewicza zatrzymała do kontroli kierowcę toyoty, który popełnił wykroczenie w postaci przekroczenia prędkości w terenie zabudowanym. Oprócz wykroczenia 38-letni obywatel Uzbekistanu popełnił przestępstwo, ponieważ kierował w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało bowiem 1,1 promila alkoholu w organizmie mężczyzny. Zatrzymano mu również uprawnienia do kierowania pojazdami. 
12 maja br. o godz. 19:20 policjanci z Komisariatu Policji w Libiążu na ul. Urzędniczej zatrzymali 71-letniego kierowcę motoroweru. Senior kierował jednośladem w stanie nietrzeźwości, wydmuchał 1,3 promila alkoholu. 
13 maja br., funkcjonariusze wyeliminowali dwóch nieodpowiedzialnych kierowców. Pierwszego mundurowi  zatrzymali o godz. 6:25 w Libiążu na ul. Górniczej. Kierowca opla „wydmuchał” 0,56 promila. Kierowcy również policjanci zatrzymali prawo jazdy. Kilka godzin później, stróże prawa w miejscowości Lgota na ul. Trzebińskiej zatrzymali motorowerzystę, który wydmuchał ponad promila alkoholu. Zatrzymano mu prawo jazdy.
Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi bardzo wysoka kara finansowa, a także do 3 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwy kierowca to realne zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Każdy z nas ma wpływ na bezpieczeństwo na naszych drogach. Dlatego, gdy widzimy jak pijana osoba, wsiada za kierownicę pojazdu lub tor jazdy samochodu może świadczyć, że kierowca jest nietrzeźwy, nie zwlekajmy i zaalarmujmy służby. Nasza szybka reakcja może uratować czyjeś życie.
 

Powrót na górę strony