Aktualności

Nocny włamywacz

Brzescy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za liczne włamania oraz kradzieże, do których doszło na przełomie października i listopada br. na terenie powiatu brzeskiego. Zatrzymany usłyszał 14 zarzutów.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku pracując nad sprawami kradzieży i włamań, do jakich dochodziło na terenie powiatu ustalili, że szereg z nich zostało dokonanych przez tego samego sprawcę. Analiza akt spraw i zebranych dowodów pozwoliła na wytypowanie podejrzewanego  o te czyny. Sprawcą okazał się 28 - letni mieszkaniec powiatu tarnowskiego, który w przeszłości był już wielokrotnie karany za przestępstwa przeciwko mieniu. 

Pod koniec października br. w nocy, mężczyzna przejeżdżając obok jednej z posesji na terenie powiatu brzeskiego, zauważył pozostawiony przed ogrodzeniem samochód osobowy. Ponieważ w pobliżu nie było nikogo, postanowił sprawdzić czy pojazd jest zamknięty i czy wewnątrz  przypadkiem nie znajdują się przedmioty,  które można byłoby zabrać. Mężczyzna pokonując zamek bagażnika ukradł  z wnętrza  pilarkę spalinową. Kilka dni później, ponownie w nocy, wszedł na teren prywatnej posesji, a następnie z niezamkniętego budynku gospodarczego ukradł  pilarkę spalinową oraz zestaw kluczy naprawczych. Na początku listopada br. sprawca po raz kolejny pojawił się na terenie powiatu brzeskiego. Na jednej z prywatnych posesji  zauważył, że przy budynku stoi zaparkowany samochód osobowy. W tym przypadku mężczyzna po włamaniu się do pojazdu ukradł z jego wnętrza portfel z zawartością pieniędzy, kart płatniczych oraz dokumentów.  Następnie przy użyciu tych skradzionych kart kilkukrotnie dokonał transakcji płatniczych. 
28-latek został zatrzymany i 12 listopada br. usłyszał 14 zarzutów  kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Wobec mężczyzny prokurator zastosował dozór policyjny. Z uwagi na działanie w warunkach recydywy, grozi mu teraz kara do 15 lat pozbawienia wolności.

Powrót na górę strony