Aktualności

Szkolenie nieetatowych pododdziałów prewencji na Podhalu

Data publikacji 16.05.2024

We wtorek, w Nowym Targu odbyło się szkolenie z zakresu współdziałania policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie oraz V Kompanii Prewencji Policji w Krakowie. Pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie swoje umiejętności doskonalili policjanci z Komend Powiatowych Policji w Nowym Targu, Zakopanem i Myślenic.

Szkolenie z zakresu współdziałania oraz taktyki działań podczas zbiorowego zakłócenia porządku publicznego zorganizowano we wtorek tj. 14 maja br. na terenie sportowego lotniska cywilnego w Nowym Targu. Szkolenie przeprowadzili  instruktorzy Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie, a głównym celem było doskonalenie umiejętności w zakresie współdziałania policjantów wchodzących w skład VII Kompanii Nieetatowych Pododdziałów Prewencji Policji (NPP) KWP w Krakowie oraz V Kompanii Prewencji Policji w Krakowie, a także wypracowanie form i metod skutecznego działania przy rozwiązywaniu sytuacji kryzysowej. Podczas prowadzonych zajęć swoje umiejętności pod czujnym okiem doświadczonych instruktorów Zespołu Szkolenia OPP w Krakowie doskonalili policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu, Zakopanem oraz Myślenicach wchodzący w skład VII Kompanii NPP KWP w Krakowie, a także policjanci z V Kompanii OPP w Krakowie.
NPP to jednostki powołane w celu zapewnienia bezpieczeństwa i porządku publicznego podczas zgromadzeń publicznych oraz imprez masowych, a także w związku z przejazdami osób w nich uczestniczących, konieczności zapewnienia ochrony porządku publicznego i mienia obywateli w czasie akcji ratowniczych podczas katastrof naturalnych, awarii technicznych i zagrożeń epidemiologicznych lub ekologicznych, organizowania działań w ramach pościgów za niebezpiecznymi przestępcami oraz wydarzeń nadzwyczajnych wymagających natychmiastowego użycia zwiększonych sił policyjnych.
Szkolenia praktyczne dla policjantów wchodzących w skład VII Kompanii NPP KWP w Krakowie organizowane są cyklicznie. Doskonalenie umiejętności oraz zgranie całej kompanii są bardzo ważne, aby skutecznie działać w sytuacji kryzysowej.

 

 

 • policjanci w czasie odprawy
 • odprawa przed szkoleniem
 • Policjanci ustawienie w tyralierze w czasie ćwiczeń
 • Instruktor udziela wskazówek policjantom uczestniczącym w szkoleniu
 • Policjant w tylarierze
 • Przewodnik psa służbowego oraz jego pies
 • Policjanci poruszają się w szyku
 • Policjanci w czasie ćwiczeń. Ubrany w kamizelkę odblaskową funkcjonariusz symuluje atak na policjantów w szyku.
 • policjanci w szyku
 • szyk policjantów oraz funkcjonariusze symulujący atak na pododdział
 • spowity dymem szyk policjantów

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony