Aktualności

Nieletni z recydywistą ukradli kobiecie złoty łańcuszek

Sądeccy policjanci szybko ustalili i zatrzymali podejrzewanych o zuchwałą kradzież złotego. W toku prowadzonych czynności starszy z mężczyzn, który jak się okazało - działał w warunkach recydywy, usłyszał zarzut, natomiast sprawą nieletniego zajmie się sąd.

14 maja br. kilkanaście minut przed godziną 17 mieszkanka Nowego Sącza spacerowała nad potokiem Łubinka. Kiedy przechodzili obok niej dwaj młodzi mężczyźni, jeden z nich energicznym ruchem zerwał z jej szyi złoty łańcuszek z wisiorkiem o wartości 2 tysięcy złotych, po czym rzucili się do ucieczki.

Po otrzymaniu zgłoszenia, o tej zuchwałej kradzieży, sądeccy policjanci natychmiast podjęli czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie sprawców. Funkcjonariusze sprawdzili pobliski teren, a także przejrzeli zapis z kamer monitoringu, które zarejestrowały dwóch mężczyzn opisanych przez pokrzywdzoną.

Przed godziną 20 na terenie osiedla policjanci zauważyli jednego z podejrzewanych, który zaczął uciekać na rowerze. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Funkcjonariusze dostrzegli również drugiego z mężczyzn. On także uciekał, później próbował ukryć się w zaroślach między blokami, ale został szybko zatrzymany.

W oparciu o zgromadzony materiał dowodowy 29-latek usłyszał zarzut kradzieży szczególnie zuchwałej, za co grozi do 8 lat więzienia. W tym przypadku wymiar kary może być wyższy, z uwagi na to, że mieszkaniec Nowego Sącza popełnił to przestępstwo w warunkach recydywy. Z kolei sprawą 16-latka zajmie się teraz III Wydział Rodzinny i Nieletnich Sądu Rejonowego w Nowym Sączu, gdzie zostaną przekazane zgromadzone przez policjantów materiały dotyczące demoralizacji nieletniego.

 

Powrót na górę strony