Aktualności

Areszty za rozbój i pomocnictwo w rozboju

Kryminalni z Komisariatu Policji w Libiążu i Chrzanowa zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o pomocnictwo w rozboju i rozbój na seniorce w jej miejscu zamieszkania. Mężczyźni usłyszeli już prokuratorskie zarzuty i kolejne trzy miesiące spędzą w areszcie. Za popełnione przestępstwo grozi im do 15 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni z Komisariatu Policji w Libiążu wspólnie z kryminalnymi z Chrzanowa pracowali nad rozbojem, do których doszło 13 maja br. nad ranem  w miejscowości Żarki w gminie Libiąż. Jak ustalił patrol policji, który natychmiast został wysłany na miejsce zdarzenia, przebywająca w swoim domu 78-letnia kobieta została napadnięta i skrępowana przez dwóch mężczyzn. Gdy próbowała się bronić, została popchnięta, co spowodowało u niej obrażenia wymagające pomocy medycznej. Po splądrowaniu pomieszczeń bandyci ukradli pieniądze, a następnie oddalili się samochodem osobowym w nieznanym kierunku. Gdy kobiecie udało się, oswobodzić natychmiast zaalarmowała sąsiada, który wezwał na miejsce Policję.    
Libiąscy i chrzanowscy kryminalni natychmiast prowadzili intensywne działania mające na celu ustalenie sprawców tego przestępstwa. Dzięki analizie zebranego materiału dowodowego stróże prawa wytypowali pojazd, którym poruszali się sprawcy. Połączone siły kryminalnych obu jednostek policji doprowadziły do ustalenia tożsamości przestępców.
Pierwszy z nich już następnego dnia po zdarzeniu tj. 14 maja br. został zatrzymany na terenie Śląska. Dwa dni po zdarzeniu do sprawy na terenie powiatu oświęcimskiego  został zatrzymany drugi z mężczyzn. Jak się okazało, mężczyzna był poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym. Obaj zostali doprowadzeni do  Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie jeden z nich usłyszał zarzut rozboju i spowodowania naruszenia czynności narządu ciała trwający nie dłużej niż 7 dni, a drugi z nich pomocnictwa w rozboju. Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie i zastosował wobec podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 

Powrót na górę strony