Aktualności

Zatrzymany wandal-recydywista w powiecie suskim

Policjanci z wydziału kryminalnego suskiej policji ustalili wandala, który w godzinach nocnych uszkodził mienie o łącznej wartości 4500 złotych. Mężczyźnie grozi kara do 7,5 roku pozbawienia wolności z uwagi na to, że działał w warunkach recydywy.

Końcem kwietnia policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Suchej Beskidzkiej zostali wezwani na interwencję na ulicę Adama Mickiewicza, gdzie doszło do uszkodzenia mienia. Jak ustalili mundurowi, w godzinach nocnych ktoś uszkodził drewniane ogrodzenie, roletę cennika oraz drzwi i rolety lodówki zewnętrznej przyczepy gastronomicznej. Pokrzywdzeni wycenili powstałe szkody na kwotę 4500 złotych.  Policjanci z wydziału kryminalnego prowadząc czynności, ustalili sprawcę, którym się okazał 33-letni mieszkaniec powiatu suskiego.
Mężczyzna końcem 2023 roku wyszedł z więzienia, gdyż wcześniej odbywał karę pozbawienia wolności za przestępstwa popełnione przeciwko mieniu i dlatego teraz odpowie w warunkach powrotu do przestępstwa, czyli recydywie.
Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie może ponownie trafić do więzienia, ale na nieco dłużej. Swój pobyt w zakładzie karnym może wydłużyć z 5 lat na 7,5 roku.

 

Powrót na górę strony