Aktualności

Złodziej rowerów zatrzymany

Kryminalni z Komisariatu Policji w Skawinie namierzyli i zatrzymali 19-letniego złodzieja rowerów górskich. Mężczyzna jednoślady ukradł z piwnicy budynku wielorodzinnego, do której wtargnął niepostrzeżenie. Straty oszacowano na kwotę blisko 3 tysięcy złotych. Jeden z rowerów policjanci odzyskali, kolejnego wciąż szukają. Sprawca usłyszał już zarzut. Grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z Komisariatu Policji w Skawinie, 11 maja br., otrzymali zgłoszenie  o wtargnięciu do piwnicy budynku wielorodzinnego w Skawinie i kradzieży z jej wnętrza dwóch rowerów górskich. Podczas przestępstwa sprawca pokonał zabezpieczenia – kłódki, którymi rowery były zabezpieczone. Funkcjonariusze niezwłocznie rozpoczęli czynności mające na celu ustalenie złodzieja i odzyskanie skradzionego mienia.
Dobre rozpoznanie wśród zamieszkałego na podległym terenie środowiska, pozwoliło kryminalnym na szybkie ustalenie złodzieja.  Okazał się nim 19-letni mieszkaniec Skawiny.  21 maja br. mężczyzna został przez policjantów zatrzymany. Zebrany materiał dowodowy w sprawie nie budził wątpliwości, że jest sprawcą.  Tego samego dnia, w komisariacie, 19-latek usłyszał zarzut kradzieży dwóch rowerów górskich o łącznej wartości blisko 3 tysięcy złotych. Za popełnione przestępstwo grozi mu do 5 lat więzienia.
W trakcie czynności policjanci odzyskali jeden ze skradzionych rowerów, drugi wciąż jest przez nich poszukiwany. Publikujemy zdjęcie utraconego jednośladu.
W przypadku posiadania jakichkolwiek informacji o miejscu znajdowania się poszukiwanego przez funkcjonariuszy roweru proszę o kontakt z dyżurnym Komisariatu Policji w Skawinie na nr tel.47 83 22 111.

 

Powrót na górę strony