Aktualności

Małopolscy policjanci ruchu drogowego promowali bezpieczeństwo podczas rozpoczęcia sezonu motocyklowego

Data publikacji 27.05.2024

W sobotę 25 maja 2024 roku, na Pasterniku przy strzelnicy, odbyła się impreza rozpoczynająca tegoroczny „sezon motocyklowy”. W Motospotkaniu uczestniczyło blisko 1000 motocyklistów. Akcja organizowana jest już od 20 lat i cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem. W imprezie aktywnie uczestniczyli policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie.

Funkcjonariusze podczas spotkania promowali bezpieczeństwo kierujących jednośladami na drodze. Na specjalnie przygotowanym stanowisku profilaktycznym wręczali ulotki, udzielali odpowiedzi na liczne pytania motocyklistów dotyczące przepisów ruchu drogowego oraz bezpiecznego poruszania się po drodze. Policjantka ze sceny zwróciła się z apelem do wszystkich kierujących motocyklami o rozwagę i rozsądek na drodze. Przestrzegała przed niebezpiecznymi zachowaniami. Podkreśliła, że brawura, niedostosowanie prędkości do panujących warunków drogowych, brak koncentracji to główne przyczyny groźnych wypadków. Ku przestrodze, podała statystykę zdarzeń z udziałem motocyklistów. Z danych tych wynika, że od początku roku w Małopolsce doszło do 81 wypadków z udziałem kierujących motocyklami, w których zginęły 3 osoby, a 79 zostało rannych. Niestety porównując te liczby z analogicznym okresem roku ubiegłego odnotowano 80 % wzrost wypadków, 93 % wzrost rannych natomiast liczba zabitych jest na tym samym poziomie. Na koniec wszystkim motocyklistom życzyła bezpiecznej i spokojnej jazdy.

Podczas spotkania, chętni, przy użyciu alko i narkogogli mogli sprawdzić, jakie jest pole widzenia osoby nietrzeźwej lub będącej pod wpływem narkotyków. W imprezie licznie uczestniczyły również dzieci i młodzież, którym policjanci wręczali elementy odblaskowe, pouczając o zasadności ich używania.

 

  • Grupa motocyklistów wjeżdzających na Motospotkanie na Pasternik
  • Mężczyzna z założonymi alkogoglami idzie po trawie
  • Policjantka i policjant stoją przy scenie podczas spotkania motocyklistów
  • Policjantka przemawia ze sceny do zgromadzonych motocyklistów
  • Policjantka wraz z dwoma kobietami stoi przy banerze wydziału ruchu drogowego KWP w Krakowie
  • Zaparkowane motocykle podczas Motospotkania na Pasterniku
Powrót na górę strony