Aktualności

Policjanci grupy SPEED KWP w Krakowie ujawnili rażące wykroczenia na drodze

W piątek 24 maja br., w godzinach wieczornych, policjanci grupy SPEED z Sekcji Kontroli Ruchu Drogowego WRD KWP w Krakowie, ujawnili niebezpieczne zachowania na drodze. Pełniąc służbę na ulicy Lublańskiej w Krakowie, zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który w obszarze zabudowanym poruszał się z prędkością 142 km/h, tj. o 72 km/h więcej niż dopuszczają przepisy.

Mężczyzna ten za przekroczenie prędkości o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Ponadto do jego kartoteki, przypisanych zostało 15 punktów karnych. W związku z tym, że popełnione wykroczenie podlegało tzw. recydywie, mężczyzna został ukarany podwójną kwotą grzywny za to naruszenie prawa w wysokości 5 tys. zł. Kolejny skontrolowany kierujący również stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Zdarzenie to miało miejsce w Sulechowie na drodze wojewódzkiej nr 776, w powiecie krakowskim. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Audi, który w obszarze zabudowanym poruszał się prędkością 107 km/h, tj. o 57 km/h więcej niż dopuszczają przepisy. Za powyższe wykroczenie oprócz utraty prawa jazdy, został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 zł oraz 13 punktami karnymi.   

Prosimy wszystkich kierujących o przestrzeganie obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Zbyt szybka jazda jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Policjanci ruchu drogowego w celu zapewnienia bezpieczeństwa na drogach stanowczo reagują na rażące wykroczenia i przestępstwa drogowe.   

 

Powrót na górę strony