Aktualności

Policjanci i pracownicy Policji podzielili się krwią w ramach akcji „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji”

Data publikacji 28.05.2024

Nikogo nie trzeba przekonywać, jak ważna i cenna jest krew w ratowaniu ludzkiego życia. Kolejny raz tym cennym darem podzielili się funkcjonariusze i pracownicy Policji z powiatu wadowickiego.

W połowie stycznia br., rozpoczęła się akcja krwiodawstwa  „105 litrów krwi na 105 rocznicę powstania Policji”. Akcja została zainicjowana przez Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, w związku z obchodzoną w tym roku 105 rocznicą powstania Policji.
W zbiórkę krwi włączyli się również policjanci i pracownicy Policji z Komendy Powiatowej Policji w Wadowicach oraz jednostek podległych, którzy dzisiaj (28 maja br.) stawili się w regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, Oddział terenowy w Wadowicach, gdzie oddali swoją krew. Do akcji z ogromnym sercem włączyło się łącznie 35 osób,  w tym mieszkańcy powiatu wadowickiego. Zebrana krew, w ilości ponad 15 litrów, pozwoli zabezpieczyć ten ceny dar dla chorych i potrzebujących ze szpitali i klinik naszego regionu.  
Osoby, które chciałyby również włączyć się w to wyjątkowe przedsięwzięcie informujemy, że oddając krew indywidualnie, przy rejestracji wystarczy zgłosić, że krew oddajemy w ramach w/w akcji lub podać jej numer K105. Akcja trwa do końca lipca br.
Pamiętajmy, każdy, kto podzieli się kroplą życia, daje ogromną szansę osobom, które tej krwi potrzebują. Przyłącz się do wspaniałej akcji – oddaj krew – pomóż innym!

 

  • Ręka z której jest pobierana krew
  • Trzech umundurowanych policjantów siedzących na szpitalnych łóżkach, którzy oddają krew
  • Umundurowany funkcjonariusz Policji siedzący na łóżku szpitalnym, który oddaje krew
  • Umundurowany policjant siedzący na łóżku szpitalnym oddający krew
  • Umundurowany policjant siedzący na łóżku szpitalnym, który oddaje krew
  • Umundurowany policjant siedzący na szpitalnym łóżku, który oddaje krew
  • Umundurowany policjant siedzący tyłem w ręku trzyma książeczke honorowego krwiodawcy
Powrót na górę strony