Aktualności

Zarzuty dla 61- latka za serię zuchwałych kradzieży

Zarzuty zuchwałej kradzieży usłyszał 61-latek z gminy Skała, który okradał sąsiadów z plonów rolnych w postaci warzyw, owoców i kwiatów. Sprawca został zatrzymany. Łącznie usłyszał 5 zarzutów. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

W ubiegły poniedziałek (27 maja br.) policjanci z Komisariatu Policji w Skale zostali wezwani na interwencję dotyczącą kierowania gróźb karalnych. Na miejscu mundurowi ustalili, że małżeństwu pozbawieniem życia groził ich sąsiad. Wszystko zaczęło się od tego, że zwrócili mu uwagę, aby ich nie okradał z plonów rolnych. W trakcie dalszych czynności funkcjonariusze ustalili, że 61-latek kilkukrotnie wtargnął na teren ogrodzonej posesji swoich sąsiadów, skąd w bezczelny sposób zbierał z ich ogródka plony rolne takie jak, warzywa i owoce, a nawet kwiaty.   

Kiedy pokrzywdzeni zwrócili sąsiadowi uwagę, aby ich nie okradał, wówczas ten zaczął kierować pod ich adresem wulgarne wyzwiska oraz groził im pozbawieniem życia. Tego samego dnia policjanci zatrzymali 61-latka. 

Zebrany materiał dowodowy w sprawie pozwolił na przedstawienie złodziejowi 3 zarzutów zuchwałej kradzieży plonów rolnych z terenu posesji jego sąsiadów, a także 2 zarzutów kierowania gróźb pozbawienia życia wobec pokrzywdzonych. Za te przestępstwa 61-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.  
 

zdj.poglądowe

Powrót na górę strony