Aktualności

Pięciu nieletnich zatrzymanych za pobicie swojego rówieśnika

Policjanci z Komisariatu VI zatrzymali 5 nieletnich sprawców, którym postawiono zarzut rozboju, pobicia oraz zmuszenia do określonego zachowania innego nieletniego. Za czyny, których się dopuścili, odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

24 maja br. roku funkcjonariusze z Komisariatu Policji VI w Krakowie otrzymali zgłoszenie o pobiciu 15-latka przez grupę nieletnich, powiązanych ze środowiskiem pseudokibiców. Okazało się, że grupa pięciu nieletnich używając siły fizycznej oraz gazu pieprzowego, zaatakowała małoletniego mieszkańca Podgórza, używając siły, zmusiła go do określonego zachowania i zabrała mu e-papierosa. Mundurowi z komisariatu przy ul. Ćwiklińskiej zajmujący się przestępczością nieletnich już po kilku dniach namierzyli wszystkich sprawców. 28 maja br. chłopcy w wieku od 13 do 15 roku życia zostali zatrzymani i doprowadzeni do jednostki. Wszyscy, w obecności opiekunów prawnych, zostali przesłuchani i przyznali się do zarzucanych im czynów, a następnie usłyszeli zarzut rozboju, pobicia, oraz zmuszania innej osoby do określonego zachowania.

Skrucha, którą okazali w czasie przeprowadzanych czynności nie uchroni ich przed stawieniem się w sądzie rodzinnym, który zdecyduje o ich dalszym losie i środkach wychowawczych zgodnie z przepisami Ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich.

Powrót na górę strony