Aktualności

2 czerwca br. na Sądecczyźnie utrudnienia w ruchu związane z 62. Małopolskim Wyścigiem Górskim

32 grupy kolarskie z całego świata wystartują w 62. edycji Małopolskiego Wyścigu Górskiego. Trasa jednego z etapów będzie przebiegała przez Sądecczyznę, w związku z tym 2 czerwca br. należy spodziewać się utrudnień w ruchu.

62. Małopolski Wyścig Górski zostanie zorganizowany w dniach od 30 maja do 2 czerwca br. na terenie województwa małopolskiego, a trasa III etapu, liczącego 132 kilometry, między innymi będzie przebiegać drogami Sądecczyzny. Ostatni etap wyścigu rozpocznie się w najbliższą niedzielę, 2 czerwca br. w Jabłonce w powiecie nowotarskim, a zakończy na Przehybie w gminie Stary Sącz. Na teren powiatu nowosądeckiego kolarze wjadą około godziny 12:00 w Zabrzeży, a następnie przejadą przez Czerniec, Łącko, Czarny Potok, Olszanę, Olszankę, Naszacowice, Gołkowice Dolne, Mostki, Stary Sącz (Józefa Piłsudskiego – Stefana Batorego – Rynek – Jana III Sobieskiego – Nowa – Partyzantów – Lipska), Moszczenicę Wyżną, Przysietnicę, Skrudzinę, Gaboń, by finiszować na Przehybie.  

Wyścig będzie odbywać się przy ruchu częściowo ograniczonym, wstrzymywanym przez umundurowanych policjantów na czas przejazdu zawodników. Apelujemy, gdy to tylko możliwe, o wybranie alternatywnej trasy, a w przypadku konieczności poruszania się drogami, na których odbywa się wyścig, prosimy o stosowanie się do poleceń służb.

Szczegółowy program 62. Małopolskiego Wyścigu Górskiego oraz mapa trasy III etapu:
•    https://tourofmalopolska.eu/informcje-sportowe/program/
•    https://tourofmalopolska.eu/informcje-sportowe/mapy-tras/iii-etap/

 

Powrót na górę strony