Aktualności

Zatrzymani za usiłowanie wymuszenia rozbójniczego 

Policjanci zatrzymali 33 i 35-latka, podejrzanych o usiłowanie wymuszenia rozbójniczego. Do zdarzenia doszło w jednym z mieszkań na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej. Ponadto mężczyźni dopuścili się innych przestępstw. 

Kilka dni temu, na terenie Kalwarii Zebrzydowskiej dwóch mężczyzn podstępem wdarło się do jednego z mieszkań, gdzie zaatakowali lokatora, żądając od niego wydania pieniędzy, uderzając go przy tym rękami i drewnianym kijem. Sprawcy nie osiągnęli zamierzonego celu, gdyż zostali spłoszeni przez pozostałych domowników. O powyższym fakcie natychmiast powiadomiono Policję. Chwilę po zdarzeniu, podczas penetracji terenu za sprawcami, policjanci na terenie miasta natrafili na jednego z poszukiwanych sprawców. W trakcie czynności, mężczyzna  stał się agresywny wobec funkcjonariuszy. Groził im pozbawieniem życia, znieważał, szarpał, usiłując zmusić ich do odstąpienia od wykonywanych czynności. W trakcie obezwładniania agresora, dołączył do niego inny mężczyzna, który także dopuścił się naruszenia nietykalności cielesnej policjantów oraz ich znieważenia. Jak się okazało, był drugim z szukanych sprawców wymuszenia rozbójniczego. 

33 i 35-latek, mieszkańcy powiatu krakowskiego i wadowickiego zostali zatrzymani. Na podstawie zebranego materiału dowodowego, prokurator młodszemu z mężczyzn przedstawił łącznie cztery zarzuty tj. usiłowania dokonania wymuszenia rozbójniczego, naruszenia nietykalności cielesnej i znieważenia funkcjonariuszy oraz zmuszenia groźbą bezprawną do odstąpienia od wykonywanej czynności służbowej. Z kolei 35-latek usłyszał trzy zarzuty: znieważenia funkcjonariuszy Policji, naruszenia ich nietykalności cielesnej oraz zmuszenia groźbą bezprawną do odstąpienia od wykonywanej czynności służbowej. 

Sprawcy przyznali się do zarzucanych im czynów. Za popełnione przestępstwa grozi im kara pozbawienia wolności nawet do 10 lat. 
 

Powrót na górę strony