Aktualności

Policjanci z Czarnogóry odwiedzili sądecką komendę

31 maja br. sądeccy policjanci gościli w swojej siedzibie członków Międzynarodowego Stowarzyszenia Policji (IPA) z Czarnogóry. Spotkanie było doskonałą okazją do wymiany zawodowych doświadczeń między mundurowymi z obu krajów.

Podczas wizyty delegaci IPA z Czarnogóry spotkali się z pełniącym obowiązki Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Nowym Sączu – podinsp. Waldemarem Górowskim oraz Elżbietą Gargulą – Przewodniczącą Zarządu IPA Region Nowy Sącz.
Wizyta była okazją do rozmów i wymiany doświadczeń związanych z policyjną służbą w Polsce i Czarnogórze. Delegaci poznali obszar działania jednostki, statystyki dotyczące przestępczości na terenie Sądecczyzny, a także strukturę organizacyjną oraz stan etatowy sądeckiej komendy, w tym zakres pracy poszczególnych wydziałów, wyposażenie i warunki służby. Goście z Czarnogóry mieli okazję zobaczyć m.in. stanowisko kierowania, pomieszczenie służbowe techników kryminalistyki, pomieszczenie ze stacją dokującą dla kamer nasobnych, a także strzelnicę i podziemny garaż, w którym zaparkowane były policyjne radiowozy i motocykle.
 

Powrót na górę strony