Aktualności

Areszt za pobicie z użyciem niebezpiecznego narzędzia

Chrzanowscy policjanci ustalili i zatrzymali czterech sprawców, którzy brali udział w pobiciu. Jeden ze sprawców miał posługiwać się niebezpiecznym narzędziem. Wszyscy to mieszkańcy gminy Chrzanów w przedziale wiekowym 32 – 47 lat. Jak ustalili policjanci to 47 -letni sprawca miał użyć niebezpiecznego narzędzia i ranić dwóch mężczyzn. Decyzją Sądu najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie, pozostała trójka została objęta dozorami policyjnymi i zakazem zbliżania się do pokrzywdzonego.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (30 maja br.). Około 18:30 dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji skierował patrol na ul. Kubusia Puchatka w Chrzanowie, gdzie wg zgłoszenia miało dojść do ugodzenia mężczyzny nożem. Na miejscu obecna była już załoga ratownictwa medycznego, która opatrywała ranę mężczyzny. Jak ustalili funkcjonariusze, między grupą nietrzeźwych osób doszło do nieporozumień na tle finansowym.  W wyniku bójki, rannych zostało dwóch mężczyzn, którzy z ranami ciętymi trafili do szpitala. Do sprawy jeszcze tego samego dnia zostały zatrzymane cztery osoby, dwóch mężczyzn i dwie kobiety.

Następnego dnia po zatrzymaniu tj. 31 maja br. zatrzymani zostali przesłuchami. Prokurator przedstawił 47 -, latkowi zarzut pobicia, którego skutkiem był ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przestępstwo to zagrożone jest  karą pozbawienia wolności od lat 3 do lat 20. Ponadto mężczyzna usłyszał zarzut z art. 159 KK tj. a więc użycia w bójce lub pobiciu niebezpiecznego przedmiotu. 32- latek oraz dwie kobiety w wieku 36 i 47 lat  odpowiedzą za udział w pobiciu. Sąd Rejonowy w Chrzanowie w stosunku do 47- latka zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Wobec trzech pozostałych podejrzanych zastosowano dozór policyjny. 

Powrót na górę strony