Aktualności

Powiat krakowski. Promocja zawodu policjanta na Targach Pracy.

Data publikacji 05.06.2024

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie promowali zawód policjanta na targach pracy zorganizowanych przez Urząd Pracy Powiatu Krakowskiego dla osób bezrobotnych. Wśród stanowisk z ofertami pracy nie mogło zabraknąć promocji zawodu policjanta. Specjalnie przygotowane stanowisko odwiedziło wielu zainteresowanych służbą w Policji. Osoby te miały okazje dowiedzieć się o pracy policjanta, zasadach rekrutacji do służby oraz o warunkach oferowanych przez Policję przyszłym funkcjonariuszom.

Dzięki uprzejmości dyrekcji Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego wczoraj (4 czerwca br.) policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie mieli okazję promować swój zawód na Targach Pracy w Hotelu Premier w Krakowie. Pośród wielu stanowisk z ofertami pracy dla osób bezrobotnych nie mogło zabraknąć stanowiska policyjnego, na którym mundurowi przeprowadzili szerokie działania zachęcające osoby poszukujące pracy do wstąpienia w policyjne szeregi. Odwiedzający stoisko mieli  okazję dowiedzieć się o zasadach rekrutacji i przebiegu postępowania kwalifikacyjnego do służby, a także o tym, jak wygląda droga zawodowa policjanta. Bezrobotni zostali również poinformowani o korzyściach płynących ze wstąpienia w szeregi Policji, a także o możliwościach rozwojowych, jakie służba oferuje. Osoby zainteresowane miały również możliwość obejrzenia filmu instruktażowego przedstawiającego każdy etap postępowania kwalifikacyjnego, w tym testu sprawności fizycznej, a także jak wygląda kurs podstawowy. Stoisko odwiedziło wiele osób, które z dużym zainteresowaniem wysłuchało policjantów. Korzystne warunki, możliwości oraz perspektywy, jakie zapewnia służba w Policji, z pewnością przekonały wielu z nich, bo już po rozmowie deklarowali chęć wstąpienia do służby. Prócz tego, co formacja oferuje przyszłym funkcjonariuszom, odwiedzający stanowisko mieli również okazję dowiedzieć się, na czym polega praca w Policji oraz jak wygląda ścieżka kariery zawodowej policjanta. Każdy z zainteresowanych otrzymał komplet ulotek i dokumentów informujących o zasadach i przebiegu rekrutacji.

Serdecznie dziękujemy dyrekcji Urzędu Pracy Powiatu Krakowskiego za możliwość wzięcia udziału w Targach Pracy i tym samym pomoc w organizacji działań promujących zawód policjanta.

 

  • wywieszony plakat promujący zawód policjanta na targach pracy
  • gadżety policyjne leżace na policyjnym stoisku, długopisy, odblaski, kamizelki oraz laptop z wyświetlonym filmem
  • gadżety policyjne leżace na policyjnym stoisku, długopisy, odblaski, kamizelki
  • pani dyrektor urzędu pracy, wojskowy i policjantka z ulotką w ręku ustawieni przodem do zdjęcia na targach pracy.
  • policjantka przy stoisku policyjnym promująca zawód policjanta na targach pracy, przed nią trzy kobiety oglądające film instruktażowy na latopie
  • policjantka przy stoisku policyjnym promująca zawód policjanta na targach pracy.
  • policjantka przy stoisku policyjnym promująca zawód policjanta na targach pracy
  • stoisko wojskowe i policyjne przed nim dwóch wojskowych, policjantka i kobieta ustawieni przodem do zdjęcia
  • trzy kobiety z urzędu pracy siedzące przy stoisku obok policjantka przy stoisku policyjnym na targach pracy
Powrót na górę strony