Aktualności

Wylegitymował się cudzym dowodem osobistym, ponieważ był poszukiwany

Poszukiwany dwoma listami gończymi 39-latek wpadł podczas kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów w Chrzanowie. Mężczyzna w trakcie czynności posługiwał się dowodem osobistym nienależącym do niego.

3 czerwca br. dyżurny chrzanowskiej jednostki Policji skierował patrol do jednego ze sklepów znajdującego się w Chrzanowie, gdzie zgłoszono ujęcie mężczyzny na kradzieży alkoholu. Na miejscu ujęty przez ochronę sklepu 39- latek wylegitymował się policjantom, okazując im dowód osobisty. W systemach policyjnych mężczyzna nie figurował jako osoba poszukiwana. Pomimo tego, że mężczyzna łudząco przypominał osobę z fotografii umieszczonej w dowodzie osobistym, mundurowi postanowili  zweryfikować jeszcze ustnie zawarte w nim dane. Mężczyzna nie umiał prawidłowo podać imienia ojca. To wzbudziło podejrzenie policjantów. Po dalszych sprawdzeniach okazało się, że mężczyzna ze zdjęcia na dowodzie, nie jest osobą ujętą na kradzieży. 39-latek oprócz tego, że posługiwał się nie swoim dokumentem tożsamości, to w dodatku był poszukiwany dwoma listami gończymi przez Sąd Rejonowy w Chrzanowie i Opatowie do odbycia kary pozbawienia wolności.
Następnego dnia przed doprowadzeniem poszukiwanego do  zakładu karnego śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Chrzanowie przedstawili mu dwa zarzuty, tworzenia fałszywych dowodów lub innych podstępnych zabiegów przeciwko określonej osobie oraz posługiwanie się cudzym dowodem, za co grozi od 3 miesięcy do 5 lat pozbawienia wolności.  

 

Powrót na górę strony