Aktualności

Dwóch nastolatków odpowie za rozbój

Sądeccy policjanci zatrzymali dwóch nastolatków, którzy dokonali rozboju na mieszkańcu Nowego Sącza. 16-latkowie zabrali pokrzywdzonemu pieniądze i telefon komórkowy, wcześniej używając wobec niego siły. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje sąd rodzinny.

Do zdarzenia doszło 9 czerwca br. po godz. 22. na Al. Wolności w Nowym Sączu. Tam, 26-latek został zaczepiony przez dwóch nastolatków, którzy zażądali pieniędzy, a gdy odmówił, popchnęli go. 26-latek przewrócił się na chodnik, tracąc przytomność. Ten moment wykorzystali sprawcy, wyciągając z kieszeni jego spodni pieniądze i telefon komórkowy.

Po otrzymanym zgłoszeniu na miejsce zostali skierowani policjanci, którzy ustalili rysopis sprawców i natychmiast ruszyli w teren w ich poszukiwaniu. Dzięki szybko podjętym działaniom napastnicy zostali zatrzymani. Mundurowi namierzyli 16-latków na terenie jednej z dzielnic Nowego Sącza. Podczas przeszukania u jednego z nich policjanci znaleźli skradziony wcześniej telefon komórkowy. Dodatkowo okazało się, że drugi był poszukiwany przez Policję z uwagi na to, że kilka dni wcześniej uciekł z jednego z Młodzieżowych Ośrodków Wychowawczych w Małopolsce.

Po wykonaniu czynności poszukiwany nastolatek trafił z powrotem do ośrodka, z kolei drugi został przekazany rodzinie. Materiały w tej sprawie w najbliższym czasie zostaną przekazane do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zadecyduje, jakie konsekwencje za ten czyn poniosą 16-latkowie.

Powrót na górę strony