Aktualności

III miejsce uczniów z powiatu gorlickiego w finale krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym

W dniach 6-7 czerwca 2024 r. w Bierzwniku (woj. zachodniopomorskie) odbył się 45 finał na szczeblu krajowym Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla szkół podstawowych. O zwycięstwo walczyło 17 drużyn, które reprezentowały wszystkie województwa.

Celem organizowanego od lat Turnieju BRD jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym i wiedzy motoryzacyjnej, promowanie kultury i bezpieczeństwa podczas korzystania z drogi, a także popularyzacja wiedzy z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Pierwszym etapem turniejów są eliminacje na szczeblu szkoły, następnie gminy, powiatu, a potem województwa. Każdego roku kolejna edycja tego przedsięwzięcia kończy się finałem na szczeblu krajowym. Podczas zawodów uczniowie sprawdzali swoją wiedzę i umiejętności w czterech konkurencjach. W pierwszym etapie uczestnicy mierzyli się z testami wiedzy z przepisów ruchu drogowego,  następnie praktyczne umiejętności sprawdzane były podczas konkurencji sprawnościowych, tj. jazdy po miasteczku ruchu drogowego oraz jazda po torze przeszkód na specjalnie przygotowanym  torze. Bardzo ważnym zadaniem podczas zawodów była także konkurencja z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

W klasyfikacji drużynowej III miejsce zajęła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej w Ropie, reprezentująca województwo małopolskie i powiat gorlicki. Skład drużyny to: Milena Miczołek, Łukasz Miczołek, Karol Hudzik i Gabriel Gesing. Ponadto w klasyfikacji indywidualnej pierwsze miejsce zajął Karol Hudzik, który był bezkonkurencyjny i w finale krajowym wykonał wszystkie zadania bezbłędnie, bez straty punktów.
 
Opiekunem drużyny jest nauczyciel techniki i informatyki ze Szkoły nr 2 w Ropie Pan Grzegorz Mliczek, który od wielu lat propaguje wśród uczniów zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Należy dodać, że uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Ropie już trzeci raz z rzędu reprezentowali województwo małopolskie w finale ogólnopolskim, a po raz drugi wywalczyli trzecie miejsce drużynowo. Gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i pierwszej pomocy przedmedycznej.
 

Powrót na górę strony