Aktualności

Kolejne małopolskie weekendowe działania „Bezpieczny Motocyklista”

Od początku roku w Małopolsce policjanci skontrolowali już blisko 7500 kierujących motocyklami, ujawniając prawie 1800 wykroczeń popełnionych przez tych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę 16 czerwca 2024 r. na terenie Małopolski zostały przeprowadzone kolejne wojewódzkie działania „Bezpieczny Motocyklista”. Miały one na celu ograniczenie liczby zdarzeń drogowych z udziałem motocyklistów, a co za tym idzie zmniejszenie liczby osób zabitych i rannych na drogach. Akcja została przeprowadzona w ramach trwającej na terenie kraju akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu”.

W trosce o bezpieczeństwo, działania „Bezpieczny Motocyklista” w sezonie będą prowadzone cyklicznie, zwłaszcza w weekendy wakacyjne kiedy natężenie ruchu motocyklowego na drogach jest największe.

Apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. W bieżącym roku w Małopolsce doszło do 117 wypadków z udziałem motocyklistów (tj. o 70% więcej niż w analogicznym okresie roku poprzedniego), w których 6 osób poniosło śmierć, a 112 zostało rannych. Jedną z głównych przyczyn tych zdarzeń była niestety nadmierna prędkość.  

Powrót na górę strony