Aktualności

Wejście siłowe do mieszkania, w którym ulatniał się gaz

Oświęcimskie służby podjęły interwencję zakończoną siłowym wejściem do mieszkania, w którym ulatniał się gaz. Błyskawiczne działania służb były możliwe dzięki szybkiej reakcji mieszkanki bloku.

Wczoraj (17.06.br.), tuż po godzinie 15 mieszkanka jednego z oświęcimskich bloków przebywając na  klatce schodowej, wyczuła woń gazu. Natychmiast wezwała Pogotowie Gazowe. Na miejsce pojechali również policjanci i strażacy. Pracownik gazowni zakręcił zawór z gazem. Następnie zlokalizował mieszkanie, z którego najprawdopodobniej ulatniał się gaz. We wnętrzu mieszkania mogła przebywać 80-letnia kobieta. W związku z faktem, iż nie otwierała drzwi, a istniało realne zagrożenie dla jej życia lub zdrowia, podjęto decyzję o siłowym wejściu do mieszkania. Po sprawdzeniu mieszkania nie odnaleziono żadnej osoby, jednakże potwierdzono, że kuchenka gazowa posiada odkręcony kurek. W trakcie dalszych czynności ustalono, że seniorka od kilku godzin przebywała u rodziny.

W tej sprawie zostało wszczęte postępowanie w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa stworzenia zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców bloku. 
Za stworzenie zagrożenia dla życia lub zdrowia człowieka grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Podziękowania za prawidłową reakcję na zdarzenie należą się zgłaszającej, która powiadomiła służby. 


 

Powrót na górę strony