Aktualności

Miechowscy policjanci egzaminowali uczniów na kartę rowerową

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Miechowie odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Książu Małym. Celem wizyty było przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową, podczas którego funkcjonariusze oceniali umiejętności młodych rowerzystów. 

W miniony piątek (14.06 br.) policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Książu Małym. Celem wizyty było edukowanie dzieci w zakresie bezpiecznej jazdy rowerem oraz przeprowadzenie egzaminu praktycznego na kartę rowerową, podczas którego funkcjonariusze oceniali umiejętności młodych cyklistów.

Młodzi rowerzyści musieli pamiętać o obowiązujących przepisach, sprawnie pokonać tor oraz sygnalizować wykonywane manewry. Policjanci zwracali uwagę na to jak dzieci radzą sobie z przeszkodami, oceniali również prawidłową interpretację znaków drogowych. Funkcjonariusze muszą mieć pewność, że przyszły pełnoprawny posiadacz karty rowerowej nie stworzy zagrożenia dla innych uczestników w ruchu drogowym.
Wszyscy, którzy tego dnia przystąpili do egzaminu, pomimo stresu, zaliczyli go.
 
Zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, do egzaminu na kartę rowerową może przystąpić uczeń szkoły podstawowej, który ukończył 10 lat.
 

Powrót na górę strony