Aktualności

Podsumowanie pilotażowego programu „Młodzi rowerzyści – moje pierwsze prawo jazdy” 

W minioną sobotę odbyło się spotkanie policjantów Ogniwa Profilaktyki Wydziału Ruchu Drogowego w Krakowie z rodzicami oraz uczestnikami pilotażowego programu „Młodzi rowerzyści – moje pierwsze prawo jazdy”. Celem programu jest zwiększenie świadomości bezpieczeństwa na drodze zarówno wśród dzieci jak i ich rodziców. Uczestnicy mieli okazję dowiedzieć się m.in. jak unikać niebezpiecznych sytuacji na drodze.

16 maja 2023 roku rozpoczął się pilotażowy program „Młodzi Rowerzyści – moje pierwsze prawo jazdy” nadzorowany przez policjantów krakowskiej drogówki. Uczniowie jednej z klas Szkoły Podstawowej przy ulicy Drożyskiej zostali wybrani do programu, aby móc rozwijać swoje umiejętności w zakresie wiedzy na temat zasad i przepisów ruchu drogowego.

Po odpowiednim przygotowaniu uczniowie przystąpili do egzaminu na kartę rowerową, zdając pomyślnie zarówno zajęcia teoretyczne jak i praktyczne. Uczniowie mieli też okazję poznać specyfikę pracy w Policji, jak również innych instytucjach odpowiedzialnych i mających swój udział w działaniach na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. W przedsięwzięciu wzięli udział także rodzice, którzy mogli zobaczyć, jak ważne jest, aby ich pociechy posiadały umiejętności i wiedzę do samodzielnego poruszania się po drogach. Opiekunowie uczestniczyli nie tylko w spotkaniach, w których brał udział Naczelnik Wydziału Ruch Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinsp. Tomasz Jemczura, ale również w przejazdach rowerowych.

Dzieci w ramach cyklu spotkań odwiedziły Komendę Wojewódzką Policji w Krakowie, Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne, Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania, a także Szkołę Aspirantów Państwowej Straży Pożarnej. 

15 czerwca br. w Parku Wodnym przy ul. Dobrego Pasterza odbyło się spotkanie podsumowujące program „Młodzi Rowerzyści-moje pierwsze prawo jazdy”. Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie podinsp.Tomasz Jemczura przedstawił przebieg programu, spostrzeżenia oraz wnioski związane z korzyściami, oraz umiejętnościami, jakie dzieci miały możliwość zdobyć w trakcie realizacji programu.

Ponadto przedstawiciel policji pogratulował uczestnikom programu zdobycia pierwszego miejsca w eliminacjach miejskich do Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym dla uczniów szkół podstawowych. Po podliczeniu wyników okazało się, że w dwóch grupach wiekowych 10 - 12 i powyżej 12 lat uczniowie odnieśli sukces i zajęli I miejsce.
 

Powrót na górę strony