Aktualności

Policjanci grupy SPEED zatrzymali 32-latka podejrzanego o kierowanie pod wpływem narkotyków

Policjanci grupy Speed Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Olkuszu prowadząc działania kontrolne na terenie powiatu olkuskiego zatrzymali 32-letniego kierowcę citroena, który podejrzany jest o jazdę pod wpływem środków odurzających. Mężczyzna przewoził pasażera… 7-letniego syna. 

W ubiegłym tygodniu (13.06. br.) policjanci grupy Speed pilnowali bezpieczeństwa na terenie powiatu olkuskiego i prowadzili rutynowe kontrole kierowców, sprawdzając, czy uczestnicy ruchu drogowego są trzeźwi i nie jeżdżą pod wpływem środków odurzających. Około godziny 15, w miejscowości Braciejówka zatrzymali do kontroli kierowcę citroena, który podróżował z 7 letnim synem. Policjanci przeprowadzili u kierowcy badanie stanu trzeźwości, które nie wykazało u niego alkoholu. Natomiast badanie na zawartość narkotyków wykazało obecność marihuany. O sytuacji został powiadomiony sędzia rodzinny i dziecko zostało przekazane pod opiekę członka rodziny.

Kierowca został zatrzymany i doprowadzony do komendy. Dalszą już sprawą zajęli się kryminalni. Jeszcze tego samego dnia policjanci przeszukali mieszkanie 32-latka i w jednym z pomieszczeń użytkowanych przez mężczyznę policjanci znaleźli susz roślinny. Badanie testerem wykazało, że to marihuana. Ponadto w szklarni znajdującej się na terenie posesji, kryminalni ujawnili i zabezpieczyli dwa krzaki konopi indyjskich. 
Mężczyzna usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, posiadania oraz uprawy konopi innych niż włókniste, do których się przyznał. 

Do badań toksykologicznych mężczyźnie została pobrana krew. Jeśli potwierdzi się, że 32-latek jechał po narkotykach, to usłyszy kolejne zarzuty: jazdy po użyciu środków odurzających oraz narażania małoletniego na niebezpieczeństwo, gdyż na sprawcy ciążył obowiązek opieki. 

Za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności. Za kierowanie pojazdem mechanicznym pod wpływem środków odurzających grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, co najmniej trzyletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi oraz konfiskata pojazdu. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą, ktrórą naraża na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Apelujemy do kierowców, aby nigdy nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu czy narkotyków. Z kolei do świadków takich zachowań, którzy widzą, że za kierownicę wsiada osoba nietrzeźwa lub po zażyciu narkotyków, prosimy o natychmiastową reakcję i zgłoszenie tego faktu telefonicznie na numer alarmowy 112.
 

Powrót na górę strony