Aktualności

Krakowscy policjanci aktywnie promowali bezpieczeństwo, podczas weekendowych pikników

W miniony weekend, krakowscy funkcjonariusze wzięli udział w piknikach integracyjnych zorganizowanych na terenie Krakowa. Podczas zabaw, konkursów i pogadanek mundurowi przypominali jak w bezpieczny sposób spędzić tegoroczne wakacje. 

W dniach 15 i 16 czerwca br. przy Skwerze Budowniczych w Nowej Hucie oraz przy Szpitalu Ujastek odbyły się pikniki integracyjne, w których uczestniczyli policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej, Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie. 1

5 czerwca br. mundurowi uczestniczyli w pikniku zorganizowanym przez Stowarzyszenie „Razem Dla Integracji”, natomiast w kolejnym dniu pomysłodawcą wydarzenia pod nazwą „Blisko siebie” był Dyrektor Szpitala i Opieki Ambulatoryjnej Centrum Medycznego UJASTEK oraz Ordynator Oddziału Neonatologicznego Szpitala Ujastek. W tych dniach dzieci mogły przymierzyć policyjne umundurowanie, wykonać odciski palców na pamiątkowych kartkach, a także zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu i motocykla. Największą radość sprawiło uczestnikom zrobienie pamiątkowych zdjęć za sterami policyjnych pojazdów.

Funkcjonariusze w ramach spotkania przygotowali dla dzieci pogadanki profilaktyczne dotyczące zasad bezpieczeństwa. Podczas pikniku nie zapomniano również o rodzicach, którzy mogli zaczerpnąć fachowej wiedzy na temat nurtujących ich przepisów. Policjanci angażowali dzieci do wspólnej zabawy, która pozwoliła na przyswojenie zasad bezpieczeństwa niezbędnych w codziennym życiu. 
 

Powrót na górę strony