Aktualności

Szkolenie dla pracowników i studentów z zakresu zagrożeń terrorystycznych

Policjanci z krakowskiej komendy miejskiej przeprowadzili szkolenie dla pracowników oraz studentów Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie z zakresu zagrożeń terrorystycznych. Celem zajęć było wypracowanie właściwych zachowań osób w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym oraz podnoszenie świadomości społecznej w tym temacie.

17 czerwca br., na terenie Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili szkolenie „Terroryzm zagrożeniem XXI wieku”, w którym uczestniczyli pracownicy i studenci uczelni. Prelekcja miała na celu przygotowanie służb i instytucji na ewentualność wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym. W trakcie spotkania policjanci m.in. tłumaczyli, jak należy zachować się w przypadku wystąpienia takiej sytuacji.

Mundurowi zaprezentowali także odpowiednie techniki obronne w przypadku bezpośredniego spotkania z napastnikiem. Pozyskana na szkoleniu wiedza ma wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa pracowników podczas sytuacji kryzysowych oraz pomóc w wypracowaniu odpowiedniego schematu postępowania w przypadku wystąpienia zdarzeń o charakterze terrorystycznym.

W trakcie spotkania policjanci odpowiadali też na wiele pytań od studentów i pracowników uczelni związanych z tematyką spotkania. 

Powrót na górę strony