Aktualności

Festyny rodzinne z sądecką Policją

Z okazji Dnia Dziecka, a także zbliżającego się zakończenia roku szkolnego w ostatnich dniach na Sądecczyźnie zorganizowano liczne festyny i pikniki rodzinne, w czasie których policjanci Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu oraz jednostek podległych promowali bezpieczeństwo. Do policyjnych stoisk i służbowych pojazdów ustawiały się kolejki najmłodszych, którzy chcieli poznać ciekawostki na temat służby w Policji i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.

Letnia aura stanowi doskonałą okazję do organizowania imprez plenerowych, w czasie których najmłodsi mogą nie tylko świetnie się bawić, korzystając z przygotowanych dla nich atrakcji, ale również przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa. Właśnie dlatego, jak co roku sądeccy policjanci wspierają organizatorów festynów i pikników, aktywnie włączając się w promowanie bezpiecznych zachowań m.in. na drodze, nad wodą, a także w miejscach, w których dzieci i młodzież spędzają wolny czas.

W ostatnim czasie sądeccy mundurowi wzięli udział m.in. w festynie towarzyszącym obchodom jubileuszu 150-lecia OSP w Starym Sączu, pikniku rodzinnym mieszkańców osiedla Zawada, pikniku organizowanym przez Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką w Nowym Sączu, rodzinnym festynie na terenie Szkoły Podstawowej nr 2 w Krynicy-Zdroju oraz festynach przy parafii pw. św. Małgorzaty oraz parafii pw. Ducha Świętego w Nowym Sączu.

Oprócz przypomnienia zasad bezpieczeństwa przed wakacjami, uczestnicy pikników mieli możliwość zobaczenia z bliska policyjnych radiowozów, motocykli oraz sprzętu, którym na co dzień posługują się sądeccy mundurowi. Najmłodsi mogli także odbić swoje linie papilarne na dyplomie i zabrać go ze sobą na pamiątkę.

Dodatkowo policjanci informowali o cyklicznej ogólnopolskiej akcji edukacyjnej pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”, która jest poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Jednocześnie mundurowi zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym „Artystyczny przeWODNIK” (więcej informacji o konkursie https://policja.pl/pol/kreci-mnie-bezpieczenst/konkurs/32248,Konkurs-plastyczno-filmowy-pn-quotArtystyczny-przeWODNIKquot.html).

Takie wydarzenia są również dobrą okazją do promowania zawodu policjanta. Funkcjonariusze opowiadali o swojej służbie, przedstawiali młodzieży zasady rekrutacji, a najmłodsi chętnie fotografowali się z mundurowymi, pytając o ciekawostki związane z ich codzienną pracą.
 

Powrót na górę strony