Aktualności

Inauguracja Bezpiecznych Wakacji oraz akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą"

Data publikacji 06.07.2020

27 czerwca b.r. rozpoczęły się wakacje, a wraz z nimi czas wypoczynku oraz rekreacji. Niestety jest to również okres, kiedy dochodzi do większej liczby utonięć oraz wypadków w górach. Aby zapobiegać tego typu zdarzeniom policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce działają w ramach ogólnopolskiej akcji informacyjno-edukacyjnej pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” oraz „Bezpieczne wakacje”. Pierwsza tegoroczna akcja w powiecie wielickim, została zorganizowana przez funkcjonariuszy Zespołu ds. Nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce, na terenie Parku Linowego X Tream na Grabówkach.

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” to ogólnopolska akcja poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą. Ze względu na szczególny czas wystąpienia pandemii choroby zakaźnej COVID-19, większa część społeczeństwa zdecyduje się na zaplanowanie wypoczynku na terenie naszego kraju. Dlatego tegoroczna, czwarta edycja akcji została poszerzona w zakresie działań profilaktycznych o bezpieczeństwo w górach.
W okresie wakacji w trakcie przeprowadzania plenerowych spotkań z dziećmi i młodzieżą oraz zorganizowanych spotkań informacyjnych i informacyjno-edukacyjnych, policjanci realizujący zadania z zakresu profilaktyki społecznej, z bezwzględnym zachowaniem obowiązujących rygorów sanitarnych, a także wszelkich wytycznych w tym zakresie, informować będą o sposobach bezpiecznego zachowania się w trakcie całego sezonu wakacyjnego, szczególnie podczas wypoczynku nad wodą oraz w górach. Projekt realizowany będzie od drugiej połowy czerwca do końca września 2020 r.
W ramach ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” wystartował konkurs plastyczno – filmowy pn. „Artystyczny przeWODNIK”, którego celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających nad wodą oraz poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszeniem obowiązujących przepisów. Zachęcamy do nagrania max. 60-sekundowego spotu, jak bezpiecznie zachowywać się nad wodą, w wodzie lub w jej okolicy, pokazania wszystkim jak można zdrowo oraz aktywnie spędzać wolny czas i wygrania atrakcyjnych nagród.
W konkursie mogą wziąć udział osoby lub zespoły do 3 osób w wieku od 5 do 18 lat.
Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest nadesłanie do 30 września 2020 r. max. 60-sekundowego spotu filmowego promującego bezpieczne przebywanie w wodzie lub nad wodą lub pracy plastycznej wykonanej dowolną techniką oraz koniecznie wypełnionej karty zgłoszenia podpisanej przez pełnoletniego opiekuna zespołu na adres:
Komenda Główna Policji – Biuro Prewencji,
ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa
z dopiskiem „Artystyczny przeWODNIK”.

Powrót na górę strony