Aktualności

Powiat krakowski. Dwóch dilerów aresztowanych

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie namierzyli i zatrzymali przy pomocy kontrterrorystów dwóch dilerów z Krakowa. 20 i 23-latek są podejrzani o uczestnictwo w obrocie znaczną ilością narkotyków. Obaj mężczyźni usłyszeli zarzuty i decyzją sądu na trzy miesiące trafili do aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

18 kwietnia br. policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, wykonując czynności do prowadzonego śledztwa pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków — Prądnik Biały, w toku którego zabezpieczyli ponad 10 kilogramów narkotyków, o czym pisaliśmy tutaj namierzyli dwóch dilerów, do których jak ustalili, te narkotyki należały. To 20 i 23-latek z Krakowa, którzy, jak wynika z materiałów sprawy, dostarczyli prawie 10 kilogramów marihuany, ujawnionych przez policjantów przy 40-latku 10 kwietnia br. Śledztwo wykazało bowiem, że obaj mężczyźni wspólnie i w porozumieniu również z innymi osobami, uczestniczyli w obrocie tymi środkami odurzającymi.
Po zgromadzeniu i przeanalizowaniu materiału dowodowego do tej sprawy, 18 czerwca br.,  kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystów Policji z Krakowa i Kielc, zaplanowali realizację. Podzieleni na dwie załogi udali się jednocześnie do miejsc zamieszkania podejrzanych. Do domów podejrzanych, jako pierwsi, siłowo weszli kontrterroryści, a zaraz po nich kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Krakowie. W środku zastali podejrzanych, jeden z nich próbował uciec przez balkon, jednak obaj zostali szybko obezwładnieni i zatrzymani przez funkcjonariuszy.
Kolejno policjanci przeszukali ich domy, ujawniając i zabezpieczając wiele przedmiotów mogących stanowić dowód w sprawie, w tym gotówkę w kwocie 515 euro, 50 dolarów i 50 dolarów kanadyjskich, mogącą pochodzić z przestępstwa handlu narkotykami.  Dodatkowo u 20-latka znaleźli też narkotyki w postaci 7 gramów marihuany.
Tego samego dnia podejrzani usłyszeli w Prokuraturze Rejonowej Kraków – Prądnik Biały zarzuty posiadania znacznych ilości narkotyków w postaci blisko 10 kilogramów marihuany oraz uczestnictwa w ich obrocie. Dodatkowo młodszy z nich usłyszał zarzut posiadania jeszcze 7 gramów narkotyków, ujawnionych podczas jego zatrzymania. Kolejno, 19 czerwca br., sąd na wniosek prokuratury zastosował wobec podejrzanych środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Tego samego dnia policjanci doprowadzili zatrzymanych do aresztu śledczego. Za popełnione przestępstwa 20 i 23-latkowi grozi do 12 lat więzienia.

 

Film Film_-_prowadzenie_zatrzymanych_.mp4

Pobierz plik Film_-_prowadzenie_zatrzymanych_.mp4 (format mp4 - rozmiar 6.43 MB)

Pliki do pobrania

Powrót na górę strony