Aktualności

Już po raz dziewiąty rusza kampania „Biała Wstążka” w Tarnowie

Tegoroczna kampania będzie się odbywać pod hasłem „Przemoc w rodzinie – Kto Ci może pomóc?”

„Biała Wstążka” – to kampania społeczne skierowana do mieszkańców miasta, by przeciwdziałać przemocy w rodzinie oraz przedstawić dostępne formy pomocy osobom nią dotkniętych. Jest to zdecydowany protest wobec dyskryminacji i przemocy, jak również naruszeń praw wolnościowych.

W dniach od 23 – 27 listopada 2020 r., już po raz dziewiąty Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej Tarnowie organizuje kampanię społeczną pn. „Biała Wstążka”. Jest to największa na świecie kampania przeciw przemocy i aktualnie prowadzona jest w ponad 60 krajach.

Jak co roku, włącza się w nią również tarnowska Policja. Ponieważ jest to rok specyficzny związany z pandemią koronawirusa Kampania przyjęta inną formę niż dotychczas.

Mając na uwadze bezpieczeństwo, tegoroczne działania w ramach Kampanii ograniczone zostaną do publikacji materiałów informacyjnych na stronie internetowej MOPS Tarnów oraz tarnowskiej Policji. W trakcie trwania kampanii będzie możliwość skorzystania z profesjonalnej pomocy świadczonej przez specjalistów zatrudnionych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Tarnowie, Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Tarnowie oraz w Fundacji im. H. J. Tarnowskiego w Tarnowie.

Powrót na górę strony