Aktualności

Stracili prawa jazdy za zbyt szybką jazdę

W środę, wadowicka drogówka zatrzymała uprawnienia do kierowania trzem kierowcom za niebezpieczną jazdę. Nadmierna prędkość to ciągle jedna z głównych przyczyn tragicznych zdarzeń na drodze. Dlatego policjanci każdego dnia kontrolują prędkość, z jaką przemieszczają się kierowcy.

9 grudnia br., mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej kierującego volkswagenem, który w Choczni jechał z prędkością 113 km/h przy obowiązującym ograniczeniu prędkości do 50 km/h. Z kolei w Inwałdzie swoje uprawnienia do kierowania straciło dwóch kierujących. Pierwszy, kierowca samochodu marki Alfa jechał z prędkością 111 km/h przy dozwolonej „pięćdziesiątce”, natomiast u kierującego volkswagenem policyjny miernik prędkości wskazał 158 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Kierowcy oprócz zatrzymanych na trzy miesiące uprawnień do kierowania, zostali ukarani mandatami i punktami karnym.

Apelujemy do kierujących, aby przestrzegali dozwolonych limitów prędkości, a także jechali wolniej w miejscach gdzie przepisy i zdrowy rozsądek wymagają zachowania szczególnej ostrożności. Taka wzmożona czujność niezbędna jest m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz w rejonie skrzyżowań.

Powrót na górę strony