Aktualności

Kurier zatrzymany z marihuaną.

Makowscy policjanci zatrzymali mężczyznę kierującego samochodem bez świateł mijania. Podczas kontroli okazało się, że kierowca posiadał przy sobie marihuanę.

W środę, 09.12.br. przed godziną 11, w Grzechyni w powiecie suskim, policjanci z zespołu prewencji Komisariatu Policji w Makowie Podhalańskim zatrzymali kierującego busem marki Opel, który to poruszał się bez włączonych świateł mijania. Mężczyzna świadczył usługi kurierskie.
W trakcie kontroli policjanci nabrali podejrzeń, że 23-letni kierowca może być pod wpływem środków odurzających. W związku z tym  policjanci zabezpieczyli od niego krew do badań laboratoryjnych. Chwilę później znaleziono przy nim susz roślinny zawinięty w folię aluminiową, który po przeprowadzonym badaniu okazał się marihuaną.  Mężczyzna został zatrzymany. Za posiadane środków odurzających grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku potwierdzenia kierowania pojazdem pod wpływem środków odurzających kara do 2 lat pozbawienia wolności jak również  będzie miał zakaz prowadzenia pojazdów i obciąży go obligatoryjne świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.
Powrót na górę strony