Aktualności

Nowoczesny alkomat przekazany brzeskiej Policji

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Brzesku otrzymali nowe urządzenie do przesiewowego badania stanu trzeźwości, które będzie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w codziennej służbie. Nowoczesne urządzenie zakupione zostało przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Iwkowej.

W środę (30.12.br.) komendant powiatowy Policji w Brzesku mł.insp. Bogusław Chmielarz z rąk pana Bogusława Kamińskiego - wójta Gminy Iwkowa otrzymał nowoczesne urządzenie do badania stanu trzeźwości . 
Alkomat ten jest szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w organizmie. Jeden cykl pomiarowy zajmuje około 15 sekund. Urządzenie stanowi idealne narzędzie do ultraszybkiego badania grup ludzi oraz sytuacji wymagających natychmiastowej interwencji. 
Urządzenie służące do ujawniania kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę na „podwójnym gazie”, wpłynie na podniesienie poziomu bezpieczeństwa mieszkańców. Dzięki wsparciu Gminy Iwkowa działania policjantów będą jeszcze bardziej efektywne.
 
Powrót na górę strony