Aktualności

Śmiertelny wypadek w Krakowie

Dziś chwilę po północy na ulicy Lublańskiej w Krakowie doszło do wypadku, w którym na miejscu zginęła pasażerka pojazdu. Krakowscy policjanci apelują o koncentrację na drodze i dostosowanie prędkości i techniki jazdy do warunków atmosferycznych

7 stycznia br. około godziny 0:30 na ulicy Lublańskiej w Krakowie, doszło do zderzenia pojazdu osobowego marki Volkswagen Golf  z betonową konstrukcją estakady. Niestety 20-letniej pasażerki nie udało się uratować, zginęła na miejscu. Kierowca oraz druga pasażerka pojazdu nie doznali poważniejszych obrażeń. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na łuku drogi kierujący samochodem osobowym 18-latek stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z jezdni uderzając w znaki drogowe, a następnie w betonową konstrukcję estakady. Dokładne okoliczności tego wypadku wyjaśni śledztwo prokuratury oraz Komendy Miejskiej Policji w Krakowie. Wiadomo, że kierowca był trzeźwy. Funkcjonariusze z prokuratorem oraz biegłym przeprowadzili na miejscu zdarzenia oględziny oraz zabezpieczyli monitoring. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze, zwłaszcza w okresie zimowym, kiedy to często zmieniająca się aura sprawia, że warunki na drodze mogą być nieprzewidywalne.
 
Powrót na górę strony