Aktualności

Gmina Brzeszcze. Policjanci zlikwidowali samoobsługowy punkt z hot spotami

Data publikacji 21.07.2020

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach zlikwidowali samoobsługowy salon gier hazardowych, zabezpieczyli, a następnie przekazali celnikom krakowskiego Urzędu Celno-Skarbowego trzy automaty oraz wpłatomat, których wartość oszacowana została na 18 tysięcy złotych.

W trakcie prowadzonych czynności mających na celu zwalczanie przestępczości hazardowej policjanci ustalili, że na terenie Jawiszowic działa punkt w którym funkcjonują tzw. hot spoty. Z pozoru lokal był zamknięty, a możliwość wejścia do niego mieli jedynie stali bywalcy.
Policjanci chcąc przerwać nielegalny proceder przystąpili do działania, w wyniku którego potwierdzili, wcześniejsze ustalenia. W lokalu funkcjonowały trzy hot-spoty oraz wpłatomat, za pomocą którego klienci wpłacali gotówkę, aby móc skorzystać z hot spotów. Na jednej z maszyn grał 30  – letni obywatel Rosji, natomiast na drugiej 27 – letni obywatel Ukrainy. Gdy tylko mundurowi podjęli działania zasilanie do lokalu zostało odcięte i automaty przestały działać. Nie przeszkodziło to jednak funkcjonariuszom w zabezpieczeniu hot spotów, które następnie zostały przekazane celnikom krakowskiego Urzędu Celno-Skarbowego.
Właścicielowi tego nielegalnego procederu, jak również właścicielowi, który wynajął lokal grozi grzywna w kwocie 100 tysięcy złotych od każdej zabezpieczonej maszyny oraz kara do trzech lat pozbawienia wolności

Powrót na górę strony