Aktualności

Wypadek w powiecie krakowskim. Nie żyje 64-latek.

Data publikacji 26.01.2021

Do śmiertelnego wypadku doszło wczoraj (25 stycznia br.) przed godziną 16:00 w Dąbrowie Szlacheckiej gm. Czernichów, w wyniku zderzenia się dwóch pojazdów. Pomimo reanimacji 64-letni kierujący zmarł.

Ze wstępnych ustaleń Policji wynika, że na drodze powiatowej nr 2181K w Dąbrowie Szlacheckiej doszło do zderzenia czołowo-bocznego seata i toyoty. W wyniku zdarzenia, pomimo podjętej reanimacji, 64-letni kierowca seata zmarł na miejscu. Kierującą toyotą oraz pięciu pasażerów z obu tych pojazdów ( w tym czworo dzieci) z obrażeniami niezagrażającymi życiu, zostało  przewiezionych do szpitala. Na miejscu obecne załogi straży pożarnej zabezpieczały miejsce zdarzenia i wspólnie z załogą pogotowia prowadziły akcję ratowniczą poszkodowanych. Policjanci przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia  i pojazdów. Okoliczności wypadku zostaną dokładnie zbadane w toku śledztwa prowadzonego przez Komendę Powiatową Policji w Krakowie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Kraków- Krowodrza. 

Panujące warunki atmosferyczne powodują, że na drogach jest wciąż niebezpiecznie, zarówno dla kierujących pojazdami, jak i pieszych. Apelujemy o ostrożność i dostosowanie prędkości do panujących warunków atmosferycznych. O tej porze roku zmrok zapada bardzo wcześnie, warunki na drogach są znacznie utrudnione. Wolniejsza jazda skraca drogę hamowania pojazdu i często daje więcej czasu na reakcję.

Powrót na górę strony